Povídka: Emmy Wilhousová - 2. kapitola - Vlak

5. april 2012 at 10:45 | Šárka |  Povídky a básně
,,Á, fajn Rebbeco" ozvala se Emmy a chtěla působit naprosto sebevědomě.
,,Becco" náhle jí Rebecca přerušila
,,Fájn Becco," ozve se opět Emmy a posadí se naproti zrzavé dívce: ,,Jsem Emmy Wilhousová"
,,Ráda tě poznávám Emmy" následovala chvíle ticha a tak se Becca rozhodla nadnodit téma: ,,Předpokládám že jedeš do Bradavic také poprvé co? Do jaké by jsi chtěla koleje? Moje mamka a taťka byli v Nebelvíru. Ale chtěla bych raději do Mrzimoru, znám tam jednu holku jmenuje se Danielle. I, když Havraspár je také určitě fajn"
,,Já nevím kam půjdu, buď do Nebelvíru nebo do Havraspáru, moji rodiče byli oba v Havraspáru i moje sestra Penny tam je posledním rokem. Ale můj bratr Deilen je v Nebelvíru. Ano jedu do Bradavic poprvé" řekne Emmy
,,Ty máš tak velkou rodinu! Já mám jenom mamku a taťku" řekne posmutněle
,,No, občas se s nimi hádám a občas je s nimi sranda takže to má sví výhody i nevýhody" prozradí Becce Emmy
,,Cukrovinkýýý! Bertíkovy fazolkýý! Dejte sííí" najednou se objeví hlas paní s vozíčkem přímo u jejich kupé: ,,vyberete si zajistá, čokoládové žabkýý! meruňková lízátkáá! bertíkovy fazolkýý"
,,Já si dám štyři čokoládové žabky a dvě meruňková lízátka" řekne Becca
,,Já si dám bertíkovy fazolky a dva kouzelnické muffiny" vydechne Emmy
,,Ták děvčatááá to dělá dohromady dva galeonýý, a tři srpcéé" řekne paní s vozíčkem a objeví holky jí pohotově zaplatí a Becca podá Emmy jedno lízátko, jednu čokoládovou žabku a Emmy jí na oplátku dá kouzelnický muffin.
,,Bertíkovy fazolky si nechám do Bradavic" řekne Emmy a hypnotizuje obrovský balíček ve kterým jsou malé různě barevné bonbony.
Kolem dveří jejich kupé prochází mnoho studentů a Bradavice se velice pomalu přibližují, jeden z menších studentů se zastaví u jejich kupé a podívá se do něj.
,,Ahoj posíím vás neviděli jste tu mou stají sestu?" zeptá se jakási holka co neumí vyslovovat "r"
,,A jak se jmenuje?" zeptá se Becca
,,Denise Gregory" řekne blonďatá dívka a je prapodivné že v jejím příjmení jí R problém nedělá, její vlasy připomínají ty Emmyiny
,,Neznám" řekne Becca a Emmy jen zakýve hlavou
,,Ona se mi ztatila" řekne holka: ,,Je to pefetka v posledním oč" snaží se vyslovit "r": ,,rnočníku"
,,Tak se posaď sem" utrousí Emmy: ,,Tohle je Rebbeca a já jsem Emmy" pousměje se na dívku a ta si sedne na sedadlo vedle Beccy
,,Já jsem Adelaide Gregory" pousměje se dívka - Adelaide: ,,Páni vy máte čikuládové žabky!" zaječí, Becca se pousměje a ikdyž se jí zrovna moc nechjce jednu z žabek podá Adelaide
,,A kam ty bys chtěla do koleje?"
,,Do Havaspáju! Už jsem se tolik naučila a myslím že mojí snahu by ocenili nejvíce tam, ale moje sestra je v jiné koleji. Moje mamka a taťka jsou mudlové" řekne Adelaide a přitom si pohrává s pramínkem svích dlouhých vlasů
Jak se Bradavice přibližují cesta se krátí a děvčata se ohromě nasmějí. Při cestě se oblečou do hábitů a vlak zanedlouho zastaví. Všichni vystupují, starší žáci už anstupují do kočárů a mezi nimi zahlédne Emmy svojí starší sestru Penny která letos jede do Bradavic naposledy. A Emmy na ni namíří prstem aby si jí Adelaide a Becca prohlédla, byla tak šťastná že si tady našla někoho s kým si tak rozumí. Z celého srdce doufala že Rebecca i Adelaide budou ve stejné koleji jako ona.
,,Nováčci nastupujte na loďky po čtyřech, jsem profesor Adrilan a budu vás provázet touto cestou k Bradavicím" volal vychrtlí muž a sám seděl v jedné z loděk. Becca na jednu z loděk okamžitě naskočila a povelila Emmy a Adel aby k ní namířili. Jako čtvrtý člen do loďky vstoupil do člunu kluk jmenoval se David.
,,Pádlujte holky" vrčel ze zadu David na všechny hlavě na Adelaide, která seděla před ním a pádlovala jako dřevo. Před Adelaide seděla Emmy a před Emmy ve předu seděla Rebecca
,,Já pádluju" řekla Rebecca mrštně - pádlovala rychle stejně jako David a ostatní dvě holky jim těžko stíhali.
,,Za chvíli budeme v Badavicíích!" skřehotala Adelaide a snažila se podporovat aby pádlovala
,,Budeme tam až tam dopádluješ" řekl David
,,Pádlujte děcka" volal profesor Adrilan
,,To by mě zajímalo co tenhle učitel bude učit, když tak pudí" řekla potichu a naštvaně Adelaide
,,Říkala jsi že ses všechno naučila" narazí na Adelaide Emmy a zazubí se
,,Profesor Adrilan učí v bradavické škole létání" řekne David
,,Bradavice!" vyjekne kdesi nějáké dítě a celá skupinka - Emmy, Becca, Adelaide a David se snaží co nejvíc zrychlit aby tam byli co nejdřív. Bradavice byl nádherný a obrovský hrad. Emmy jenom otevřela pusu, ještě Bradavice nikdy naživo neviděla, jenom z vyprávění jejích sourozenců.
,,Rychle!" lomcoval David
,,Už tam budem" řekla Rebecca která seděla vepředu
,,Konečně," řekne Adelaide
Loďka už se jenom plaví po břehu a profesor Adrilan se dopraví jak nejrychleji jak může a začne studentům prvního ročníku pomáhat z loděk ven. Když jsou všichni studenti prvního ročníku venku spatří u dveří mladší ženu - byla to profesorka Xavierová.
,,Skvěle Fernande, jste tu na čas" otočí se profesorka Xavierová k profesoru Adrianovi, ten už ale zamířil do Velké síně
,,Vítejte." hlesne profesorka Xavierová: ,,Jsem profesorka Xavierová, v Bradavicích učím kouzelné formule. Ale teď, proč tu stojím, až půjdete dovnitř, uvítá vás slavnostní proces každé koleje. Až procesy skončí stoupnete si do fronty, následně přečtu vaše jméno vy se posadíte na stoličku, nasadíte si na hlavu moudrý klobouk a ten určí do jaké půjdete koleje. Vše je jasné, takže následujte mě" řekne profesorka a zavede všechny do Velké síně, na to zmizí a začne proces.
Dveře se znovu otevírají a vstupují dva žáci druhého ročníku ze Zmijozelu, vzpírají erb Zmijozelu. Za nimi se vydá zmijozelský famfrpáloví tým, ve předu kapitán týmu za ním jde skupinka šestí dalších hráčů zmijozelu. Za mužstvem se vydává pyšně primuska April Darclyová a za ní tři prefekti. Úplně v pozadí se objevil ředitel koleje - profesorka Stephani LaGrossa, učila v Bradavicích Obranu proti černé magii, tvářila se velice pyšně a už na první pohled působila na Emmy nepříjemně. Za profesorkou se vydalo ještě pár studentů (Emmy si myslela že to byli nejlepší studenti koleje). Zmijozelská ředitelka zamířila k učitelskému stolu a posadila se vedle ředitele školy - Augusta Andersona. Studenti zamířili ke stolům. Nováčci tleskali a ostatní studenti zmijozelu co už seděli u stolu když nováčci vešli tleskali také.
Když se všechno uklidní dveře se znovu rozrazí. Tentokrát vchází dvě dívky, určitě o trošku starší než ty ze Zmijozelu (alespoň tak ty dvě působili) vztyčovali žlutou vlajku a to Mrzimoru. Potom opět přišel na řadu famfrpáloví tým, Emmy se podivila že půlka týmu jsou holky. I kapitánka co šla vepředu byla holka. Po famfrpálovém týmu vchází primus byl to kluk který byl asi stejně starý jako Emmyina sestra Penny, Jeho odznak byl naleštěný a na všechny strany se smál. Potom přišli na řadu prefekti a když přišli tři prefekti, Adelaide začala zuřivě mávat jedné holce - byla to její sestra, Denise Gregory, kterou hledala ve vlaku. Denise se usmívala ale pořed Adelaide si plácla na čelo. Za prefekty se oběvil starší muž, byl to určitě ředitel koleje, Emmy nevěděla jak se jmenuje. Když jí Deilen vyprávěl o Mrzimoru, stála v čele prý profesorka. Mrzimor má tedy nového ředitele, ve velké síni se objevil údiv. Ale profesor zamířil k učitelskému stolu, studenti Mrzimoru se posadili ke stolu a ve Velké síni se rozezněl hlasitý potlesk. Adelaide tleskala jako šílenec.
Pak přišel na řadu Nebelvír. Do síně opět vstoupili dvě mladší dívky, mohli být tak ve druhém ročníku, a vzpírali obrovskou vlajku Nebelvíru byl žluto-červená a na ní byl lev. Potom vstoupilo famfrpálové mužstvo v čele s kapitánem Francoisem, a Emmy si dala ruku na pusu údivem za kapitánem se zubil Deilen! Její bratr! Její bratr je ve famfrpálovém týmu! Jaktože se to dozvěděla až teď? Páni, stál v pozici odrážeče Deilen byl tedy v Nebelvírském mužstvu nový odražeč! Emmy se podivně usmála a pak dále sledovala ceremoniál. Za famfrpálovím mužstvem pochodovala primuska Chloe Devinelle. Za ní nastoupili opět tři prefekti tentokrát to byli tři kluci. Potom prošla mladá profesorka Xavierová, ta která je sem uvedla. Usmívala se, byla velice mladá, Penny jednou říkala že když šla do prvního ročníku, ona byla v posledním. Pak přišlo na řadu pár studentů. profesorka tentokrát zamířila k učitlskému stolu, ale neposadila se. Čekala. Ve velké síni se ozval zuřiví potlesk a Emmy si všimla jak se David kouká na členy famfrpálového týmu.
A teď už zbývala jenom poslední kolej a to Havraspár. Dveře se otevřeli a vešlo děvče a chlapec asi o rok starší než Emmy, vzpírali vlajku Havraspáru a vypadali že jsou na sebe pyšní, vypadali jako dvojčata. Za dvojčaty nastoupil famfrpáloví tým a chytač společně s kapitánem drželi obrovský pohár. Pohár famfrpálu z minulého roku. Pak přišli na řadu výše postavení, jestlis e to tak dá říct. Primus, nejspíš byl primusem poprvé, až do minulého roku totiž byla primuskou Pennyina o rok starší kamarádka Devlin. Za primusem šli tři prefekti a všichni měli perfektně naleštěné odznaky. Havraspár měl jako prefekta jednu dívku a dva kluky, dívka šla mezi nimi a stále koukala z jednoho na druhého. Pak přišel na řadu ředitel koleji, byl to postarší mužík. Jmenoval se Alexander Donovan, a byl opravdu starý, v Bradavicích ho zažili i Emmyiny rodiče. Vyučoval lektvary a na všechny se mile usmíval. Tak a teď nastoupilo pět studentů ty u kterých se Emmy domnívala že to byli nejlepší studenti koleje. A mezi nimi se objevila i Penny! Byla tam již po druhé, teda alespon to minulí rok říkala. Profesor Donovan se rozešel ke stolu pro profesory a když se síň stišila od potlesku studenti prvního ročníku si stoupli do řady. Před Emmy byla Rebbeca která nervozně přešlapovala.
,,Stišme se!" zvolala profesorka Xaviere: ,,Jde se rozřazovat do kolejí tak požádám o ticho. Takže nyní ať předstoupí Angelika Oleander!"
,,Zmijozel" zakřičel moudrý klobouk a rozezněl se potlesk. ,,Nebelvír!" ,,Mrzimor!" ,,Mrzimor!" všude se ozývalo
,,Adelaide Gregory!" zavolala profesorka a aniž yb byl klobouk pořádně na její hlavě zaječel: ,,Mrzimor!" u Mrzimoru opět zazněl potlesk a Emmy slyšela Denise Gregory jak vykřikuje "To je moje sestrrra!"
,,David Fletcher" zavolala profesorka a David šel nervozně ke klobouku
,,Nebelvír!" zařval klobouk a DAvid se rozběhnul k Nebelvírskému stolu. Emmy se pousmála a u nebelvírského stolu byl slyšet povyk
,,Rebecca Dowtown!"
,,Nebelvír!" u Nebelvírského stolu byl povyk a Emmy tleskala i za Beccu
,,Emmy Wilhouse!"
,,Áno, tví rodiče, to byli Havraspár ale když tu byl naposledy tvůj bratr. Ucítil jsem že má srdce pro odvážnost víc než pro chystrost a to cítím i u tebe takže.. NEBELVÍR!" opět se ozval povyk
POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 - monika - - monika - | Web | 5. april 2012 at 10:53 | React

díky

2 inter-slawia inter-slawia | Web | 5. april 2012 at 11:04 | React

pekny obrazok dessignu kto je to tretie dievča ? :D

3 Janina Janina | 5. april 2012 at 11:06 | React

Ne! Ona je v Nebelvíru. čekala jsem že půjde do Havraspáru a taky tam měla jít. Ten David bude určitě fajn trojku s Emmy a Rebbecou. Adelaide nesympatická ještě že není s nima na koleji a doufám že už tam s ní nic nebude. Moc pěkně napsané, pěkně dlouhé hold těším se na další díl :D

4 Šárka Šárka | Web | 5. april 2012 at 11:08 | React

[3]: další díl bude někdy... nejspíš po velikonocích =D děkuju moc =).. Nemáš na sebe nějáký kontakt? Že by jsme pokecali =DD

5 inter-slawia inter-slawia | Web | 5. april 2012 at 11:10 | React

aha už som aj na nu zabudla :D ... thnx tvoj je lepší :D

6 NicQ NicQ | Web | 5. april 2012 at 11:30 | React

Bože těším se na další díl msuím si tě někam uložit do oblíbenejch abych to sledovala Harry Potter miluji to :DD

7 simamodnaporadna simamodnaporadna | Email | Web | 5. april 2012 at 11:55 | React

ww je to super!!

8 Rebekah Rebekah | Web | 5. april 2012 at 12:30 | React

Krásný design..:)

9 Janina Janina | 5. april 2012 at 17:49 | React

[4]: Tak mi dej tvůj e-mail :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama